Co takhle vyrazit na Boubín?

Pár dní po vánočních svátcích jsme si s mužem udělali výlet na vrchol Boubín. A jelikož moje hlava asi neustále tak trochu přemýšlí nad výukou češtiny, přišlo mi fajn nabídnout vám to jako tip na výlet a rovnou k tomu nachystat cvičení. Pojďme tedy na to!

Kde to vůbec je?

Boubínský prales se nachází v srdci Šumavy mezi městy Vimperk a Volary. Kopec Boubín, který najdeme v jeho středu, pak dosahuje výšky 1362 metrů nad mořem. Jedná se o třetí nejvyšší vrchol v Jihočeském kraji.

Už z dálky vás může upoutat svou siluetou. Když se dostanete až nahoru, čeká vás ještě výstup na rozhlednu a pak už si jen můžete užívat nádherný výhled.

Zvolte si nejvhodnější cestu

Na vrchol Boubín se můžete vydat hned z několika směrů. Pokud chcete zvolit co nejkratší a nejpohodlnější cestu, dojeďte si autem nebo autobusem do městečka Kubova Huť. Odtud vyrazíte po modré značce a po 5 km se dostanete do cíle.
My jsme však dojeli do Pravětína. Z něj jsme se vydali směrem na jih podél Pravětínského potoka. Celý les pod vrcholem Boubín je pak protkán všemožnými cestami, mezi kterými si můžete libovolně vybírat. Naši přesnou trasu vidíte vyznačenou na mapě.

Cesta sněhem uprostřed zimy

A také vidíte, jak krásné počasí jsme měli – jako v pohádce. Pokud se tam vydáte stejně jako my – v zimě a při sněhové nadílce – myslete na to, abyste si vzali dobré boty

Já si totiž vybrala ty s už hodně prochozenou podrážkou a občas jsem se trochu sklouzla. Na zadku jsem ale skončila jen dvakrát, což bych považovala za velký úspěch.

obr

Třeba uvidíte i Alpy

Poslední úsek cesty k rozhledně vede víc do kopce a je tu udělaný dřevěný chodník se zábradlím. Rozhledna je 21 metrů vysoká a byla postavena roku 2004. Můžete ji navštívit celoročně, jen počítejte s tím, že je třeba zaplatit vstupné. Můžete platit kartou (50 Kč za osobu) nebo přes SMS (60 Kč za osobu). Čeká vás 109 schodů a pak už si jen užijte výhled. Z rozhledny můžete vidět Kleť, Stožec, Třístoličník, Vimperk a při dobré viditelnosti i část Alp.

Ať už si uděláte tenhle výlet na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, rozhled bude parádní a vždy trochu jiný.

Pojďte si ještě vyzkoušet, jak dobře jste si zapamatovali informace o Boubínu z dnešního článku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *