Potřebujete se naučit nová slovíčka?

Potřebujete se naučit více nových slovíček, ale vždy si je zapamatujete jen na chvilku? Zkuste to jinak! Ano, slovíčka se dají naučit rychle a zároveň tak, abyste je do dalšího dne nezapomněli. Je při učení zapojte víc emoce – tedy vlastní pocity!

Můžete vyzkoušet i další rady, jak si zlehčit učení češtiny. Tady se ale zaměříme jen čistě na to, jak si do hlavy uložit nová slovíčka. 

Co si dobře pamatujeme?

Jaké věci si třeba pamatujete dodnes ze svého dětství? Na co nikdy nezapomenete? Jsou to jistě okamžiky, se kterými máte spojený nějaký pocit. Ať už jste tehdy měli obrovský strach, skákali radostí nebo se tehdy prvně zamilovali, všechny tyhle okamžiky budou spojovat silné emoce

Slovíčka si představte

Není to tedy nic složitého. Dodejte si prostě k novým slovíčkům konkrétní pocity. Pokud se potřebujete naučit slovo HAD, představte si, jak se ho dotknete, přemýšlejte o něm a označujte si ho v mysli potřebným slovem. Představte si, jaký je na dotek, jestli se ho bojíte, dáte si ho kolem krku. Nové slovíčko si při tvoření této představy několikrát zopakujte.

Když se vám podaří do toho fantazii zapojit víc, klidně si s daným slovíčkem vymyslete příběh. Potkali jste hada po východu z bytu, utekli jste mu do výtahu nebo se za vámi plazil po schodech. Ti odvážnější si možná půjdou koupit hada do zverimexu, doma mu připraví terárium.   

Používání slovíček v praxi

Velkou výhodou tohoto učení slovíček je to, že je následně dokážete bez větších potíží používat v praxi. Není pro vás nutné si dané slovo překládat do svého rodného jazyka. Nepředstavujete si v mysli stránku svého sešitu, kde máte slovíčko zapsané. Pokud ho někdo vysloví, hned je vám jasné, o co se jedná. 

Máte nějaké další tipy, jak se snadno učit slovíčka? 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *